Pranešėjai

Restart. Photography conference by Brazzi pristato pirmąjį pranešėją – JUSTINĄ VILUTĮ!

JUSTINAS VILUTIS – tarptautiniu mastu pripažintas tarpdisciplininis menininkas, savo darbuose pasitelkiantis ir fotografiją, ir grafinį dizainą, ir skulptūrą.

Daugiasluoksniai, detaliai sukonstruoti dizainai; tekančios, besilydančios, glotnios tekstūros bei paviršiai sukuria hiperrealistinę teritoriją jo kūrybai.

Fotografo meistriškai naudojami popkultūros elementų motyvai užmezgia dialogą su žiūrovu. Justinas savo kūryboje nevengia leistis į psichoanalizę, provokuoti žmogaus pradą ar sutverti naujas, antropomorfines egzistencijas.

Savo pranešime Justinas pasidalins ir savo pasiruošimo, ir darbo metodais, ir detalėmis iš Niujorko ar Paryžiaus užkulisių.

„Jei ką ir verta pabrėžti – fotografo profesinė sėkmė priklauso nuo turimo skonio, nei ypatingų techninių įgūdžių“, – apie savo pranešimo kryptį užsimena Justinas.


Antrasis konferencijos pranešėjas – DAINIUS ŠČIUKA!

Dainius Ščiuka – žinomas portretų fotografas, kuris ne tik puikiai pažaboja ir prijaukina laukinę šviesą, bet ir randa artimą ryšį su objektu.

Jis ypač mėgsta pateikti savo fotografijas atspausdintas, dažnai net dideliu formatu ir ant įvairių medžiagų. Menininkui paroda – mylimas formatas, pristatant savo kūrybą. Viena iš naujausių parodų THE JOURNEY, „Grafo galerijoje“ praėjusiais metais atidaryta, naudojant ne tik tradicinę spaudą, bet ir televizorius.

Pirmoji paroda gimė jau 2009-iais metais Lietuvoje, o 2014-iais Jungtinėje Karalystėje, kur D. Ščiuka studijavo fotografiją.

Dainius pristatys, kaip vyksta parodos prodiusavimo, organizavimo bei valdymo darbai.

Anot jo, kiekvienos fotografijos tikslas – būti atspausdintai ir pakabintai ant sienos ar sudalyvauti parodoje.
„Nuotrauka turi gyventi, pasakoti istoriją ir būti verta daugiau dėmesio nei kelių sekundžių socialinių tinklų erdvėje“


Restart. Photography conference by Brazzi PRANEŠĖJAS #3 – ROKAS DARULIS!

Mados ir portreto fotografas Rokas Darulis savo kūryba aukština natūralumą ir tikrumą. Šiandien jis kuria tarptautiniams užsakovams, žinomiems mados pasaulio vardams kaip „L‘Officiel“, „Elle“, „Vogue“ ir kitiems.

2020-ųjų sausį Rokas ėmėsi įgyvendinti seniai užmanytą projektą – „Halės market portraits“ (liet. Halės turgaus portretai) ir įamžinti vietos kultūrinę bendruomenę, kurios tradicijos perduodamos jau bene ketvirton karton.

Fotografas nusprendė tapti „vietiniu“ turgaus prekeiviu ir, išsinuomavęs vietą tarp mėsos, rūbų ir daržovių prekeivių, įsikūrė savo mažą portretų studiją. Užsitarnavus bendruomenės pasitikėjimą, jam per tris savaites pavyko užfiksuoti Halės turgaus portretą su visais spalvingais lankytojų ir pardavėjų charakteriais.

Rokas Darulis pasidalins kūrybinio proceso iššūkiais ir jų sprendimais, projekto kūrimo enciklopedija nuo A iki Z. Ką reiškia fotografui išeiti iš komforto zonos ir kokias pridėtines naudas tai gali duoti Tau, kaip profesionalui?


Restart. Photography conference by Brazzi pranešėjų gretas pildo naujas PRANEŠĖJAS – AUDRIUS SOLOMINAS!

Reklamos bei kino aikštelių fotografo Audriaus Solomino darbuose dažnai puikuojasi ne tik filmų kadrai, modeliai, bet ir visiems pasaulyje puikiai pažįstami veidai.

Audrius jau penktus metus iš eilės turėjo galimybę įamžinanti Prancūzijoje vykstantį Kanų kino festivalį, aštuonis metus priklauso VIFF „Kino pavasaris“ fotografų komandai. Jo daryta nuotrauka konkurse „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ kategorijoje „Pramogos“ pelnė Auksinio kadro apdovanojimą!

Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojas Audrius Solominas su mumis pasidalins nepastebimais užkulisių darbo ypatumais ir kartu ieškos kino inspiracijos fotografijoje. Smalsu?


Naujienos iš Restart. Photography conference by Brazzi!

Penktoji pranešėja – AURA SKULSKYTĖ

Mados fotografės ir meno vadovės (angl. art director) Auros Skulskytės darbai kupini spalvų, pasižymi išskirtiniu makiažu bei puikiu retušu. Kur jos sėkmė?

Aura sako, jog kiekvienas fotografas, net to nepastebėdamas, gali būti ir meno vadovas. Fotografija nėra vien tik mygtuko paspaudimas, reikia atlikti begales namų darbų. Vienas iš jų – suburti kokybišką bei būtent tam tikriems kūrybiniams sprendimams tinkamą komandą.

RESTART’ui ji pasiruošusi pakalbėti apie vieno asmens – fotografo ir meno vadovo kūrybos santykį! Kada ir koks receptas – geriausias?


Šeštoji konferencijos pranešėja – NERINGA REKAŠIŪTĖ!

Neringa Rekašiūtė – daugialypės kūrybos, naujų, netikėtų bei prasmingų pokalbių ieškotoja! Ją drąsiai galima vadinti nuogo kūno fotografe, socialinių iniciatyvų autore, poete.

Menininkė karjerą pradėjo nuo mados fotografės darbo, studijuodama Londone. Nusivylusi mados industrija, ji nukreipė žvilgsnį į nuogybes, ypač į moters seksualumą, kurdama savitą bei organišką moterų stilių.

Neringa yra ir feminizmo judėjimo „Moterys kalba“ viena iš įkūrėjų. Ji tapo gerai žinoma visame pasaulyje dėl projektų, kuriuose buvo keliami socialiai jautrūs klausimai, susiję su lyčių lygybe, žmogaus teisėmis bei fiziniu ir seksualiniu smurtu prieš moteris. Jos darbai pasirodė „The Guardian“, „Huffington Post“, „Dazed & Confused“, „Vanity Fair Italia“, „Wonderland“ ir kitur.

Visai neseniai ji plačiau ir drąsiau pažvelgė į vyrus, jų išgyvenimus, kylančias problemas bei vietą šiuolaikinėje visuomenėje. Taip gimė dar vienas meninis-socialinis projektas „Vyrai yra gėlės“. 12 skirtingo amžiaus, socialinės padėties, seksualinės orientacijos vyrų išdrįso nuogi, apsidengė gėlių kompozicijomis, atsisukti į fotografės objektyvą.



Nuogo kūno fotografė RESTART‘ui dovanos dar vieną prasmingą pokalbį: „Fotografija kaip kūno terapija: kaip išlaisvinti savo modelius?“


Restart. Photography conference by Brazzi N A U J I E N O S!

PRANEŠĖJAS #7
AA Studio – Aušra ir Aleksandras

Aušra ir Aleksandras – jungtinis fotografų duetas, kuris nuo pat pirmųjų savo kadrų fiksuoja akimirkos grožį žmonių ryšyje ir santuokoje. Jų nuotraukose dviejų žmonių jausmai pavirsta paveikslais, pasakojančiais kaskart unikalią, individualią istoriją.

Jų darbuose sinergizuoja meninė ir vestuvių fotografija – išmintingai laviruodami tarp šių dviejų ašių, fotografai teikia vienodą svarbą tiek kokybiškam išankstiniam pasiruošimui, tiek išlaisvintam, beribiui kūrybiniam procesui. Rezultatas tarsi perkelia stebėtoją į magišką dviejų sielų sąryšio pasaulį.

„Norite nupiešti fotografinę pasaką? Pirmiausia tapkite jos veikėjais, susikurkite ją savyje ir tada daug geriau suprasite kokia ji ir iš ko ji padaryta.

“Pranešime „Meninė raiška vestuvių fotografijoje. Kaip suderinti kūrybinę laisvę ir komercinę atsakomybę?“ – Aušra ir Aleksandras pasidalins savo ilgamete patirtimi.


Restart. Photography conference by Brazzi pokalbio formatas su 8-uoju pranešėju!

ROBERTAS DASKEVIČIUS

Maisto fotografas Robertas Daskevičius kuria iliustracijas leidiniams, pelnantiems tarptautinio konkurso „Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimus. Pats plėtoja maisto tinklaraštį „52 kartai“, kuris pelnė geriausio šalyje tinklaraščio nominaciją interneto apdovanojimuose LOGIN 2017.

Tokiu pačiu pavadinimu „52 kartai“ išleido maisto ir fotografijos idėjų knygą, su beveik 300 skirtingų idėjų įamžinti maisto patiekalus bei 200 receptų, skirtų švęsti gyvenimą kartu su draugais bei artimaisiais net 52 kartus (tiek metuose yra savaitgalių)!

Robertas daugiausia dirba su populiariais ir moderniais restoranais, desertų ir šokolado gamintojais, maitinimo tinklais, TV maisto laidomis.

RESTART programoje pokalbis su maisto fotografu: „Užfiksuoti maistą nuotraukose taip, kad norėtumėte jį suvalgyti akimis!“


Sveikinasi dar vienas, Jums puikiai pažįstamas, devintasis pranešėjas!

TOMAS BRAZINSKAS

Pradėkim nuo pradžių – pirmiausia buvo tik nenaudojamos senos siuvyklos patalpos, o tada, žingsnis po žingsnio, jos tapo BRAZZI – terminu, po kuriuo telpa ne tik didžiausia fotostudija Lietuvoje, bet ir bendruomenė, komanda, erdvė tobulėti, erdvė kurti, o galiausiai – net ir gyvenimo būdas.

Tomas Brazinskas – BRAZZI Studios įkūrėjas, kūrybos vadovas, energijos variklis, lektorius ir profesionalus fotografas. Pagrindinė jo užduotis, kaip sako pats Tomas – leisti kasdien lengvai ir nevaržomai kilti idėjoms.

Fotografo pranešimas „From zero to hero: nuo polėkio kurti iki sėkmingo prekės ženklo?“ apims ne tik kūrybinį procesą, įkvėpimo išlaisvinimą, tobulėjimą, bet ir palies pasitikėjimo savimi ir nuoširdumo potemes.

Skip to toolbar